مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران از اتخاذ تدابیر ویژه جهت تامین سرمایه در گردش واحدهای صنعتی خرد و کوچک خبر داد و گفت: با توجه به نیاز واحدها به سرمایه در گردش جهت بالا بردن ظرفیت تولید، صندوق حمایت از صنایع کوچک با صدور ضمانت نامه جهت تسهیلات بانکی و تامین کنندگان مواد اولیه کارخانجات اقدام می نماید.علی یزدانی در سفر یک روزه به استان هرمزگان اظهار داشت: تفاهم نامه ای با سازمان تامین اجتماعی در جهت کاهش فشار و رفع دغدغه سرمایه گذاران صورت گرفته است که نقش تعیین کننده ای در ایجاد رونق و نشاط در سرمایه گذاران خواهد داشت.

 

معاون توسعه منابع انسانی ایران خودرو اعتقاد دارد این شرکت در سال جدید به منظور ایجاد محیطی امن و متناسب با نیازهای مادی و معنوی کارکنان اقدامات گسترده ای را در نظر خواهد گرفت.محمد رضا انتظاری مقدم، با بیان این مطلب گفت: ایران خودرو ۵۲ هزار نیرو دارد و از این منظر اشتغال زاترین شرکت تولیدی ارزیابی شده است؛ به همین علت توجه به سبک کاری آنان و «خدمات متناسب به سمت تعریف شده» از اقداماتی است که معاونت منابع انسانی به آن در سال جدید توجه ویژه ای خواهد داشت.وی در همین رابطه ادامه داد: سعی داریم که احتیاجات مالی و انگیزه کاری فرد را تا سطح مناسبی فراهم آوریم چرا که اعتقاد داریم فعالیت در این خصوص موجب شعله ور شدن احساس رضایت، کارآمدی و انگیزه بسیار زیاد در یک فرد خواهد شد و تعلق کاری و توانمندی را در او تقویت خواهد کرد.

قائم‌مقام و سرپرست معاونت امور بین‌الملل و الحاق به WTO سازمان توسعه تجارت در دیدار با هیات‌هایی از کشور چین اعلام کرد: قوانین خوبی با عنوان رفع موانع تولید رقابت‌پذیر در ایران تصویب شده است که براساس آن سرمایه‌گذاران خارجی به مدت پنج‌سال از معافیت مالیاتی برخوردار می‌شوند.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت، صادق ضیائی بیگدلی در دیدار با دو هیات چینی از استان‌های جی‌جیانگ و یونن ضمن تاکید بر سرمایه‌گذاری در ایران، اظهار داشت: اگر شرکت‌های خارجی با استفاده از ظرفیت واحدهای تولیدی داخلی در ایران نسبت به تولید محصولات با نشان معتبر اقدام کنند در صورتی ‌که حداقل ۲۰ درصد از محصولات تولیدی را صادر کنند مشمول معافیت مالیاتی می‌شوند و با اتمام دوره مذکور، از ۵۰ درصد تخفیف مالیاتی برخوردار خواهند شد.

ضیائی‌بیگدلی ادامه داد: ایران بزرگترین بازار کالاهای واسطه‌ای در خاورمیانه است و با توجه به دسترسی به بازار ۳۰۰ میلیون نفری کشورهای همسایه به ویژه منطقه اوراسیا، وضعیت خوبی برای گسترش تجارت و سرمایه‌گذاری دارد و سرمایه‌گذاران می‌توانند از ایران به عنوان هاب صادراتی خود استفاده کنند.

وی در ادامه این دیدارها، از طرف‌های مقابل خواست، حوزه‌های مدنظر همکاری با ایرانی‌ها را مشخص کنند و در جلسات و دیدارها شرایط گفت‌وگو و مذاکرات بخش خصوصی دوطرف و عملیاتی شدن تفاهم‌نامه‌های تجاری را فراهم کنند.

سرپرست معاونت امور بین‌الملل و الحاق به WTO سازمان توسعه تجارت، اضافه کرد: ما این آمادگی را داریم که با توجه به پیشنهادهای ارایه شده از سوی طرف مقابل، فعالان و تجار موفق خود در بخش‌های مختلف را معرفی کنیم.

تنگ چاوجین معاون اتاق بازرگانی و مرکز توسعه تجارت استان جی‌جیانگ نیز در این دیدار با اشاره به جایگاه ایران در منطقه با تشریح آخرین وضعیت استان متبوع خود اظهار داشت: ما اگرچه از نظر وسعت نسبت به چین کوچک هستیم اما ۵۶ میلیون جمعیت داریم و ۱۱۵ نفر از فعالان اقتصادی ما از جمله بزرگترین افراد اقتصادی چین هستند که ۲۲ می (۲ خرداد) در قالب هیاتی به ایران سفر خواهند کرد.

وی ضمن ابراز امیدواری برای تحقق اهداف روسای جمهوری دو کشور ایران و چین، گفت: امیدواریم بتوانیم شرکای تجاری خوبی برای یکدیگر باشیم و به اهداف مدنظر خود دست پیدا کنیم.

هی لیئانجیو رئیس هیات اقتصادی استان یونن چین نیز در دیدار با سرپرست معاونت امور بین‌الملل و الحاق به WTO سازمان توسعه تجارت ایران گفت: ما خواستار اعزام هیات‌های مختلف، گسترش روابط نمایشگاهی و انعقاد تفاهمنامه میان استان خود با سازمان توسعه تجارت ایران هستیم.

وی گفت: قطعا زمینه‌های همکاری در بخش‌ مختلف به ویژه حوزه معادن وجود دارد و ما تلاش می‌کنیم به صورت هدفمند در این بخش گام برداریم و حضور بیشتری در نمایشگاه‌های ایران داشته باشیم.